WordPress

wordpress-logo-stacked-rgb

Pro tvorbu stránek k TM6 jsem si vybral WordPress. Je to takzvaný CMS systém, který slouží k tvorbě a editaci blogu nebo vlastní stránky. Stránka je určena uživatelům, kteří si chtějí vytvořit web, ale neznají html.

Nejprve je nutné si vytvořit na WordPressu účet. Přihlašovací údaje budete potřebovat k přístupu do Vašich stránek. Při tvorbě stránek si zvolíte z nabízených šablon vzhled Vaší stránky. Jsou dostupné šablony zadarmo, ale i verze placené, které mají různé výhody.

Následně Vás WordPress vyzve k vymyšlení názvu stránky. Právě tady se rozhoduje, zda chcete doménu placenou či zdarma. Bezplatná doména bude mít za jménem ‘wordpress.com’.

Pokud jste se úspěšně dostali k založení stránek, můžete se vrhnout na jejich editaci. K té se dostanete pomocí vaší domény, jen za ni přidáte /wp-admin, nebo /admin.
příklad: jméno.wordpress.com/wp-admin

wp

Dostanete se do modu vizuálních úprav, kde v levém sloupci najdete všechny důležité způsoby editace stránky. Nejdůležitější je si nastavit vzhled, menu a stránky. Poté nastavit rubriky, o kterých budete psát, a začít psát samostatné příspěvky.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s